Kontakt | Projekce | Dodávka a montáž | Servis | Reference

¨

 

 

 EZS-elektrická zabezpečovací signalizace

Firemní údaje
Kontakt
Projekce
Dodávka a montáž
Servis

DT-Domácí telefony a videotelefony
Druhy činností
EZS-elektrická zabezpečovací signalizace
EPS-elektrická požární signalizace
CCTV-kamerové systémy
ACS-přístupové systémy
SSK-strukturovaná kabeláž
Ostatní

 

Elektrická zabezpečovací signalizace (EZS) slouží k včasné signalizaci nežádoucího vniknutí do střeženého prostoru (objektu). Neumí tedy případného pachatele na místě zadržet, ale při vhodné montáži dokáže včas vyhlásit lokální poplachovou signalizaci a předat informaci o narušení objektu na pult centralizované ochrany (PCO) nebo na telefony uživatele. Praxe ukazuje, že instalace EZS působí jako prevence a současně při případném narušení případný možný příjezd zásahové jednotky nebo majitele objektu motivuje případného narušitele k rychlému opuštění objektu a tak nepřímo minimalizuje případný rozsah škod způsobených vloupáním. Při sjednávání pojistných smluv může mít instalace EZS vliv na výši pojistné částky (některé pojišťovny poskytují slevy na pojistném při instalaci určitého stupně zabezpečení).

Pro malé objekty (byty, rodinné domy a menší komerční objekty), kde už není možné jednoduše uložit kabeláž navrhujeme zpravidla bezdrátové systémy české firmy Jablotron (ústředny JA-63 ,JA-65 MAESTRO, JA-80 OASIS ) nebo bezdrátové systémy Paradox (systém Magellan ). Bezdrátové systémy Jablotron vynikají dobrou kvalitou, kompletním sortimentem bezdrátových prvků (včetně bezdrátové klávesnice a v případě systémů OASIS i plně bezdrátové sirény), špičkovým GSM komunikátorem, který umožňuje zasílání informačních SMS s přesným rozlišením události a možností dálkového ovládání systému a současně příznivou cenou.

Pro malé objekty (byty, rodinné domy a menší komerční objekty), kde je možné provést uložení kabeláže navrhujeme opět systémy české firmy Jablotron nebo výrobky kanadské firmy Paradox (systémy Spectra nebo modulární systémy Digiplex, případně systémy ROKONET nebo DSC). Systémy Paradox poskytují širší rozsah konfigurace a tak umožňují dokonalejší přizpůsobení systému EZS uživateli.

Pro ochranu menších objektů s požadavkem na větší rozsah ochrany případně s požadavkem na dělení střežení na větší množství samostatné ovládaných celků (větší rodinné domy, soukromé rezidence, a pod) a pro středně velké objekty navrhujeme zpravidla systém Digiplex EVO 192 kanadské firmy Paradox. Jedná se o modulární systém, který poskytuje rozsáhlé možnosti nastavení parametrů systému požadavkům uživatele.

Pro ochranu velkých objektů navrhujeme systémy Galaxy. Jedná se o řadu modulárních ústředen. Systémy Galaxy G3 520 umožňují svým rozsahem ochránit i rozsáhlé objekty, případně celé areály.

Pro středně velké a velké objekty s požadavkem na maximální programovatelnost navrženého systému navhujeme systém Genesis. Tento systém je díky vlastnímu způsobu programování možné zcela přizpůsobit konkrétní instalaci a současně je možné jeho využití jako systém řízení technologie budov.

Jednotlivé systémy je možné připojit na pult centralizované ochrany (spolupracujeme s firmami SV AGENCY, ADT SECURITY CENTER, NOM SECURITY, v případě dodávky systému Jablotron připojujeme objekty v systému OKO1) nebo signalizovat poplach na telefony uživatele, některé systémy je možné připojení do sítě internetu pomocí IP modulu a zjišťování dálkového dohledu a ovládání z libovolného počítače v síti internetu. V případě trvalé ochrany v objektu je možné vyvést poplachovou signalizaci do místa trvalé obsluhy signalizací poplachu v připravených mapových podkladech (ostraha objektu je přesně informována i místě poplachu případně i o způsobu řešení).

Systémy EZS nemusí nutně jen snímat a signalizovat vloupání, ale můžou být doplněny kouřovými detektory pro detekci požáru, detektory zaplavení, detektory teploty apod. Současně je možné v případě instalovaného komunikátoru dálkové ovládání vybraného zařízení v objektu ( např. zapnutí topení , otevření vrat apod.)

Vlastní montáž systému EZS by měla provést odborná firma s příslušným oprávněním a zejména se znalostmi jednotlivých systémů a způsobu montáže navrhovaného zařízení.

V případě zájmu provádíme návrh řešení a cenový rozpočet instalace zdarma.