Kontakt | Projekce | Dodávka a montáž | Servis | Reference

¨

 

 

 ACS-přístupové systémy

Firemní údaje
Kontakt
Projekce
Dodávka a montáž
Servis

DT-Domácí telefony a videotelefony
Druhy činností
EZS-elektrická zabezpečovací signalizace
EPS-elektrická požární signalizace
CCTV-kamerové systémy
ACS-přístupové systémy
SSK-strukturovaná kabeláž
Ostatní

 

Přístupové systémy slouží k omezení nebo zabránění vstupu nepovolaných osob nebo vjezdu neoprávněných vozidel do vyhrazených prostor. Současně je možné sledovat přítomnost osob v určeném prostoru,jednotlivé osoby mohou mít různý rozsah oprávnění přístupu.

Přístupové systémy můžou pracovat v autonomním režimu (vhodné pro systémy malého rozsahu, např. vchody do bytových domů) nebo síťovém režimu propojeném pomocí vlastních sběrnic nebo sítě LAN. Síťové systémy nachází uplatnění v systémech s větším počtem čtecích jednotek, umožňují centrální řízení a správu přístupového systému. Součastí ACS mohou být docházkové terminály s exportem zaznamenaných dat do různých programů uživatele.

K identifikaci je možné použít různé typy identifikačních médií (bezkontaktní ISO karta, přívěsek, magnetická karta, Dallas čip) nebo lze snímat otisk prstu, ruky apod. Vlastní čtečky je možné zvolit v různém typovém i designovém provedení s ohledem na charakter objektu.

Pro řízení větších systémů se používá nadstavbový počítač s instalovaným obslužným softwarem pro snadnou obsluhu a správu ACS (zadávání nových uživatelů, editace práv, sledování přítomnosti osob v objektu, sledování statistik, docházky a pod.

Systémy ACS mohou být součástí zabezpečovacích systémů včetně vazeb na ovládání EZS.